BLCYT: Bilici Yatırım’dan Açıklamalar

BLCYT: Bilici Yatırım’dan Açıklamalar

21 Ağustos 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a; Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında, Büküm Tesisi Teşvik Belgesi alımı hakkında ve BTD Tekstil Sanayi ve Tekstil A.Ş. aracılığıyla tamamı ihracata yönelik olmak üzere ilave sipariş alınması hakkında 3 farklı açıklama yapılmıştır. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

BLCYT: Bilici Yatırım’dan Açıklamalar

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamalar aşağıdaki gibidir:

” Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş Hakkında

Doğaya ve insan sağlığına saygılı çevreci enerji projeleri ile kendi enerjisinin %25’ini karşılayan, kendi alanında ülkemizin ihracat odaklı önemli üretim şirketlerinden biri olan,  %21,14 oranında iştirak sahibi olduğumuz Biteks İplik Sanyi ve Ticaret A.Ş.’nin; Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğu halka arz amacıyla kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşme değişikliği başvurusu (28.12.2021 tarihinde özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulan); önümüzdeki dönemde yeni finansallar ile tekrar değerlendirilmek üzere geri çekilmiştir. ”

” Büküm Tesisi Teşvik Belgesi alımı

Adana Organize sanayi bölgesinde bulunan İplik Büküm tesisimiz de aran kapasite artışı karşılamak adına makine yatırımı yapma kararı alınmıştır. Bu vesile ile bitiş tarihi 10.08.2025 olan 39.970.000 TL tutarında Yatırım Teşvik belgesi alınmış olup, Yatırım teşvik kapsamında sigorta primi işveren hissesi desteği, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, kdv istisnasi ve faiz desteği gibi teşviklerden yararlanılacaktır. ”

” İlave Sipariş Alınması Hk.

Grup firmamız BTD Tekstil Sanayi ve Tekstil A.Ş. aracılığıyla tamamı ihracata yönelik olmak üzere 2.000.000 (iki milyon) metre ilave sipariş alınmıştır. Alınan siparişler ciromuza %40, Net karlılığımıza %25 artı yönde yansıyacaktır. “