Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

4 Aralık 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bitcoin düşmeye devam ediyor. 2017 sonunda 20 bin dolar ile tarihi zirve seviyesini gördükten sonra düşmeye başlayan Bitcoin 2018 yılında 3 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Akabinde yeniden toparlanma trendine giren ve 2019 ortalarında 12 bin dolar seviyesini test eden BTC bu düzeyde tutunamadı. Yeniden düşüş eğilimine giren Bitcoin 2019 yıl sonunu da aynı eğilimle geçiyor.

Temmuz 2019’de 12 bin dolar düzeyinde bulunan BTC, henüz Kasım ayı başında da 9500 doların üzerinde bulunuyordu. Kasım ayı boyunca aşağı yönlü hareket eden Bitcoin Kasım’ın son günlerine gelindiğinde 7 bin doların altına kadar sarkmıştı. BTC’nin 6900 dolara düşmesinin akabinde gelen tepki alımları ile yeninden toparlanan Bitcoin 7800 dolar noktasını görse de burada tutunamadı ve yeniden gerilemeye başladı.

Aralık ayı ilk günlerine de düşüş eğilimi ile giren Bitcoin hali hazırda 7150 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin ile ilgili yatırım düşünen, yahut elindeki Bitcoin’i satmayı ya da artırmayı düşünenler ise BTC’nin önümüzdeki dönemde izleyeceği yol ile ilgili olarak merak içerisindeler. Bu noktada iki farklı görüş olsa da uzmanların genel eğilimi BTC’nin henüz dibi görmediği yönünde.

Gizemli Analist Tom DeMark Bitcoin’den Umutlu Değil!

TD Sequential ya da Tom DeMark olarak Bitcoin piyasalarında bilinen gizemli analist daha önce Bitcoin’in 3 bin dolar noktasına kadar düşeceğini bilmişti. Bitcoin’in bu dönemdeki gerilemesi ile ilgili de yorum yapan TomDeMark BTC hakkında kısa vadede umutlu olmadığını ve düşüş eğiliminin devam edeceğini ön gördüğünü açıkladı. Bu düşüşün kısa ve orta vadede sürebileceğini de söyleyen Tom DeMark 2020 BTC için iyi geçmeyebilir yorumunda bulundu. Twitter kripto para mı çıkarıyor haberi için buraya göz atabilirsiniz.

Bitcoin 2020 Yılında Yüzde 30 Düşebilir!

Bitcoin’de alım fırsatı kovalayanlar için bu seviyelerin uygun olmadığını düşündüğünü dile getiren Tom DeMark 2020 BTC grafiği için de olumlu bakış açısına sahip olmadığının altını çizdi. Tom DeMark’a göre Bitcoin 2020’de yüzde 30 düzeyinde gerileyebilir. Bu gerileme gerçekleşirse BTC için alım fırsatı doğabileceğini deklare eden TD Sequential; risk severlerin ise her daim kendi kararlarını almakta özgür olduklarını ve yatırımda esas olanın da bu olduğunu söyledi.

Tom DeMark’ın Bitcoin için dile getirdiği yüzde 30’luk değer kaybı 2020 yılı içerisinde gerçekleşirse, Bitcoin düşmeye devam ederse, bu durum 7 bin dolarlık BTC değerinin 5 bin dolara kadar gevşemesi anlamına geliyor.