BIOEN: Biotrend Kapasite Artışı Sağladı

BIOEN: Biotrend Kapasite Artışı Sağladı

7 Haziran 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

BIOEN: Biotrend kapasite artışı sağladı… Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları Anonim Şirketi, şirketin bağlı ortaklığı İzmir Novtek Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu İzmir Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisine 5 adet motor ünitesi ilavesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan kısmi onay alındığını açıkladı. Alınan kısmi onay ile birlikte 24,99 MWe kurulu güç kapasitesinde olan tesisin kapasitesinin 32,34 MWe kurulu güç kapasitesine ulaştığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca BIOEN haberleri için de buraya göz atılabilir.

BIOEN: Biotrend Kapasite Artışı Sağladı

Biotrend’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin bağlı ortaklığı İzmir Novtek Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu İzmir Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisine 5 adet motor ünitesi ilavesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 04.06.2021 tarihinde kısmi kabul İşlemi gerçekleştirmiştir. Halihazırda 17 adet motor ünitesi ile 24,99 MWe kurulu güç kapasitesinde olan tesisimiz; 5 adet motor ünitesi ile desteklenmesi sonrasında toplamda 22 adet motor ünitesiyle 32,34 MWe kurulu güç kapasitesine ulaşmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

İzmir Novtek Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu İzmir Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi kapasite artışı için yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/940356