Binance Nasıl Kayıt Olunur? %20 Komisyon İndirimi Kazan

Binance Nasıl Kayıt Olunur? %20 Komisyon İndirimi Kazan

29 Mart 2021 2 Yazar: Nilgün Ciğerci

Nisan 2021 itibariyle kripto para piyasasının değeri 1.8 trilyon $ oldu. Bir çok büyük şirketin BTC yatırımı yapacağının açıklanmasıyla birlikte piyasanın değeri her geçen gün artmaktadır. Bitcoin ve altcoin alabileceğiniz en güvenilir borsa Binance’tir. Kullanışlı mobil uygulaması, yatırım yapabileceğiniz coin çeşitliliğinin fazlalığı, üst düzey güvenlik önlemleri alınmasıyla birlikte Binance 100 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı.

Binance %20 Referans Linki Avantajı Nedir?

Her kripto coin borsasında alım ve satımlarda komisyon ücreti alınmaktadır. Binance bu en az komisyona sahip borsadır. 2021 yılı itibariyle Binance’te coin alım ve satımlarında %0.10 (binde 1) komisyon alınmaktadır. Ancak referanslı linkten üye olmanız durumunda %20 daha az komisyon ödersiniz.

İnternet ortamında paylaşılan referans linklerinin birçoğu komisyon indirimi sağlamıyor. Bu yüzden mutlaka tıkladığınız linkte “komisyon indirimi oranınız 20%” uyarısını görmelisiniz. Paylaşılabilecek en yüksek komisyon indirimi yüzde 20’dir.

BNB Coin Alarak +%25 Daha Az Komisyon Ödeyin

Binance’e üye olduktan sonra yapmanız gereken ilk iş BNB coin almak olmalıdır. Nedeni ise BNB coin alımlarında +%25 daha az komisyon indiriminden faydalanmanız.

Şimdi birkaç örnekle referanslı linkle üye olmanız durumunda ne gibi bir kazanç elde edeceksiniz görelim.
Binance hesabınıza 1000 TL yatırdığınızı varsayalım. 1 ay içinde de toplamda 100 alım ve 100 satım işlemi yaptınız. Bu durumda 200 farklı işlem ve toplamda 200.000 TL’lik işlem hacmi yaratmış oluyorsunuz;

  • Referanssız linkle üye olmanız durumunda binde 1 komisyon yani 200 TL komisyon ödemiş olursunuz.
  • %20 referanslı linkle üye olmanız durumunda ise 160 TL komisyon ödersiniz.
  • %20 referans linkle üye olup BNB coin almanız durumunda ise %20 komisyon indirimine ek %25 indirimden daha faydalanarak toplamda 120 TL komisyon ödersiniz.

Küçük miktarlar ile yatırım yapsanız dahi çok fazla al-sat işlemi yapıldığı için ciddi bir komisyon ödemesi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Binance Üyelik İşlemleri

Binance’e üyelik çok basittir. Yukarıdaki %20 referans linkine tıkladıktan sonra isim, soyisim, TC kimlik no ve adres bilgilerine girdikten sonra kimlik onayı kısmından kimliğinizin fotoğrafını çekip son olarak selfie çekim işlemini tamamladıktan sonra yaklaşık 15 dakika içinde hesabınız onaylanacaktır. Unutmayın kimlik onayı yapmadan Binance’e para çekme ve yatırma işlemi yapamazsınız.
Binance nasıl üye olunur? bağlantısına tıklayarak kaliteli görseller eşliğinde kolayca üyelik ve kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Hesabınıza En Az Komisyonla Para Transferi

Binance hesabınıza kredi kartı, Papara, BTCTürk, Paribu, trbinance.com, koinim.com gibi yerlerden herhangi birini kullanarak para veya coin transferi yapabilirsiniz. Ben Paribu, BTCTürk ve trbinance.com yoluyla coin aktarımı yapıyorum. Papara para yatırma işlemlerinden %1 komisyon alıyor. Kredi kartıyla para yatırma işlemlerinden de çok fazla komisyon alınıyor.
Binance hesabınıza para yatırırken mutlaka USDT gönderin. USDT (tether) 1$ sabitli bir kripto paradır. Piyasada düşüş olduğu zaman güvenli liman olarak USDT’ye geçebilirsiniz. Ayrıca USDT ile hızlı ve komisyonsuz olarak para yatırma/çekme işlemleri yapabilirsiniz.
Paribu, BTCTürk veya trbinance.com’da USDT aldıktan sonra;

  1. Binance hesabınızda cüzdanım USDT yatırma alanına tıklayın.
  2. Bu alandan TRC20 ağını seçtikten sonra adresi kopyalayın.
  3. Para göndereceğiniz Paribu, BTCTürk veya trbinance alanında USDT çek kısmına gelin.
  4. Burada ağ olarak mutlaka TRC20’yi seçmelisiniz.
  5. Binance’te kopyaladığınız yatırma adresini bu alana yapıştırın ve göndermek istediğiniz miktarı yazın.
  6. Birkaç dakika içinde komisyonsuz olarak paranız Binance hesabınıza yatacaktır.

Türk borsalarından Binance hesabına komisyonsuz para/coin aktarımı için https://www.unibilgi.net/binance-hesabina-en-az-komisyonla-para-aktarma/ bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.