BIGCH İşlem Tarihi Ne Zaman? BIGCH Halka Arz Sonuçları!

BIGCH İşlem Tarihi Ne Zaman? BIGCH Halka Arz Sonuçları!

8 Mayıs 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen şirketin talep toplaması 3- 4- 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Talep toplama işleminin ardından halka arz sonuçları açıklandı ve buna göre yatırımcılara, arza katıldıkları güne göre, 16- 17 lot düştü. Peki, BIGCH işlem tarihi ne zaman, halka arz sonuçları nasıl? Ayrıntılara bakalım… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BIGCH Halka Arz Sonuçları!

Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş halka arz sonuçları açıklandı. Buna göre bireysel yatırımcıya 16- 17 lot düştü. Halka arzda 1 TL nominal değerli pay 22,5 TL’den halka arz edildi. Halka arza toplam 1.886.951 yatırımcı katıldı ve bununla birlikte halka arz büyüklüğü 832.500.000 TL şeklinde gerçekleşti.

Büyük Şefler halka arzında 190.709.355 TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi olmuştur; bu rakam halka arz edilen payların 5,15 katına denk gelir. Bireysel yatırıcıya tahsis edilen payların takribi 4,54 katı; yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılan paylarında 7,90 katı talep gelmiştir. Söz konusu halka arz kapsamında 37.000.000 TL nominal değerli payın tamamının satışı gerçekleşmiştir.

BIGCH halka arzına 1.886.951 başvuru gerçekleşmiş ve bunların 1.800.797’sinin talebi gerçekleşmiştir. Aradaki fark ise gerek yanlış katılım gerekse halka arz şartlarının sağlanmaması neticesinde oluşmuştur.

BIGCH İşlem Tarihi Ne Zaman?

Büyük Şefler Gıda halka arzında işleme başlama tarihi 10 Mayıs Çarşamba günü olarak belirlenmiştir.

Büyük Şefler Gıda Hakkında!

Ticari ünvanı Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş olan Bigchefs, 2007 yılında Ankara’da yolculuğuna başlamıştır. Küresel bir cafe- bistro markası olmak gibi bir vizyona sahip olan şirketin Buselik ve Bigcatering markaları da bulunmaktadır. Şirketin ülkemizin pek çok ilinde ve farklı ülkelerde şubeleri bulunmaktadır. Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hatice Gamze Cizreli’dir. Gamze Cizreli’nin Bigchefs’ten önce pek çok girişimi olmuştur.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!