Banque Syz Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

Banque Syz Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

30 Ekim 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Banque SYZ SA; SYZ Group çatısı altında 1996 yılında Eric Syz, Alfredo Piacentini ve Paolo Luban tarafından kurulan İsviçre merkezli özel bir bankadır. Kurucu ortaklardan ikisinin 2014 yılında hisselerini Eric SYZ’ye satması ile günümüzde bankanın hakim ortağı Eric SYZ olmuştur. Banque SYZ 2020 yılında Türkiye’ye temsilcilik açmıştır. Ülkemizde şubesi olmasa da temsilcilik bazında faaliyet göstermektedir. Banque SYZ kimin Türkiye şubesi var mı haberimizin devamında bankanın Türkiye temsilciliğine dair iletişim bilgilerine de yer verilmiştir.

Banque Syz Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

Banqu SYZ hali hazırda yaklaşık 40 milyar dolarlık fonu yönetmektedir. Banque SYZ SA, Ocak 1996’da Cenevre’de kurulmuştur. Aynı yılın Temmuz ayında Lüksemburg yatırım fonu OYSTER’ı kurmuştur. 1999 yılında banka, SYZ Bank & Trust’ı kurarak Nassau’da ve İsviçre’de Lugano ve ardından Locarno’da ofisleri açarak uluslararası düzeyde genişlemeye başlamıştır. Temmuz 2001’de Lüksemburg’da yeni ofisler açmış ve hemen ardından Ağustos 2001’de Londra’daki şubesini eklemiştir.

2002 yılında, Milano’da, Banca Albertini SYZ adı altında banka olacak olan yönetim şirketi Albertini SYZ’yi kurmak için İtalyan Albertini grubu ile ortaklık kurmuştur. SYZ, 2013 yılında Banque Albertini SYZ’nin kontrolünü ele geçirmiştir.

Banka, Mart 2003’te Zürih şubesini açmıştır. Ocak 2007’de Hong Kong’da bir ofis açtıktan sonra, Madrid’de yönetim şirketi N + 1 SYZ’yi kurmak için Temmuz 2009’da İspanyol N + 1 grubuna katıldı. 2010 yılında banka, tüm kurumsal yönetim faaliyetlerini yeni bir varlık olan SYZ Asset Management’ta bir araya getirmeye karar verdi.

2011 yılında SYZ, Paris’te OYSTER yatırım fonlarının Fransız kurumsal müşterilerine pazarlanması için bir ofis açtı. Haziran 2012’de, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı ve özellikle ABD’li yatırımcılara adanmış bir İsviçre yönetim şirketi olan SYZ Swiss Advisors’ı kurdu.

Ortaklık sözleşmelerinden çekilmelerine izin veren pencerelerden biri açıldığında üç kurucu ortaklardan ikisi, Alfredo Piacentini ve Paolo Luban; Haziran 2014te Grup’tan ayrıldı. Eric Syz daha sonra çoğunluk hissedarı ve CEO oldu. Banque SYZ İstanbul Ofisi’ni Haziran 2020’de açmıştır. SYZ Bank Türkiye temsilciliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

  • BANQUE SYZ SA TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ ADRES: ZORLU CENTER TERAS EVLER 2. BİNA NO: 347 KORU SOKAĞI NO: 2 LEVAZIM 34340 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
  • BANQUE SYZ SA TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TELEFON: (212) 703 77 99
  • BANQUE SYZ SA TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT KODU: 967
  • BANQUE SYZ SA TÜRKİYE WEB SİTESİ: https://www.syzbank.com/