Bankamatikten Kredi Kartı İle Fatura Ödeme ATM Fatura Ödeme

Bankamatikten Kredi Kartı İle Fatura Ödeme ATM Fatura Ödeme

13 Mayıs 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Bankamatiklerden pek çok işlem yapılabiliyor hepimizin bildiği üzere. Bu sayede banka içerisinde sıra bekleme derdinden bir nebze de olsa kurtulabiliyoruz. Bankamatik önlerinde daha az sıra oluyor çünkü. Bankamatiklerde yapılabilen işlemlerden biri de fatura ödeme. Lakin bugünlerde sıklıkla duyduğum bir soru var ki o da, bankamatikten kredi kartı ile fatura ödeme yapılabiliyor  mu? Cevabı haberimizin detayında…

Banka Faturamı Neden Ödemedi?

Fatura ödemeleri otomatik talimatla yapılmıyor ise ekstra takıntı olabiliyor zaten yoğun olan günlerde. Lakin otomatik talimatta da olsa düşünmek gerekiyor çünkü banka faturaları, son ödeme tarihlerine gelene dek ödemiyor. Eğer faturanın ödeneceği gün hesabınızda para kalmamış ise faturanız ödenemiyor. Siz eğer ki bunun takibini yapmazsanız, bir daha ki faturanız geldiğinde eski borç olarak geçen ayın ödenmemiş borcunu görebiliyorsunuz. Yani her halükarda faturam ödendi mi ödenmedi mi diye kafanızda olması gerekiyor maalesef. Hesabınızda her daim mevduatınız bulunuyorsa orası ayrı tabii.

Bankamatikten Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Fatura ödemeleri her ay yapılması gereken düzenli ödemelerden şüphesiz. Banka şubeleri, PTT şubeleri, fatura ödeme merkezleri ve bankamatikler gibi pek çok yerden fatura ödenebilmektedir. Nakit paranız olduğunda fatura ödemek sıkıntı değil lakin her ödeme merkezi kredi kartı kabul etmeyebiliyor maalesef. Bu safhada merak ettiğimiz para çekme ve yatırma konusunda en pratik yollardan biri olan bankamatiklerden kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabiliyor mu? Evet bankamatiklerden kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabiliyor. Lakin bu işlemi banka kredi kartından nakit çekmiş gibi ücretlendirip, ödemesini yapmadığınız gün boyunca da faiz işletebiliyor. Bu aşamada kredi kartı ile bankamatikten fatura öderken dikkatli olmanız gerekiyor.

İkinci faturaya kadar su, elektrik ya da doğalgazınız kesilmiyorsa (bu durum hizmet sağlayıcı firmadan firmaya göre farklılık göstermektedir), ödemeyi bir sonraki aya bırakmak ve iki fatura birden ödemek mantıklı bir seçenek olabilir. Kısacası artık pek çok işlem atmden yapılabildiği gibi, atmden kredi kartı ile fatura ödeme işlemi de gerçekleştirilebiliyor ancak bu işlemi yaparken ekstradan maliyetle karşılaşma durumuna karşı uyanık olmak da fayda var. Banka atmlerinden kartsız yapılabilecek işlemler için buraya göz atabilirsiniz.