BANKA ŞUBELERİNDEN YAPILAN VE YAPILMAYAN İŞLEMLER

BANKA ŞUBELERİNDEN YAPILAN VE YAPILMAYAN İŞLEMLER

16 Nisan 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Her banka kullanıcısının aklında yer alan bir soru bulunmaktadır. Bu soru Banka Şubelerinden Yapılan ve Yapılmayan İşlemler var mı ve eğer var ise bu işlemler nelerdir? Bizlerde bugün bu konu hakkında banka müşterilerini bilgilendirmek istedik. Hemen hemen her işlemimiz için oldukça fazla bir şekilde kullandığımız bankalar hayatlarımızın vazgeçilmez kurumları arasında ve işlemlerimizi banka şubeleri dahil olmak üzere birçok alan üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ama tabi ki banka şubelerinden tam olarak hangi işlemleri yapabiliyoruz veya neleri yapamıyoruz bu konu hakkında oldukça fazla bir şekilde bilgiye sahip değiliz. Bu nedenle öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

YAPILAN İŞLEMLER

Banka şubelerinden hemen hemen her işlemi yapabilme hakkınız bulunmaktadır, genellikle parasal işlemler banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra hangi işlemler bulunmakta bunlara maddeler halinde bakalım:

  • Tek seferde 50.000 TL ve üzeri para yatırma işlemlerinizi banka şubelerinden de gerçekleştirebilme fırsatınız bulunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken banka şubesine uygun bir vaktinizde uğramak olmaktadır.
  • Ev ve Araba almak için banka tarafından çekilecek olan krediler hakkında bilgi almak ve nasıl işleyeceğini öğrenmek amacıyla banka şubelerini kullanabilirsiniz. Aynı gün kredi hakkına sahip olup hayallerinize banka şubeleri aracılığı ile kavuşabilirsiniz.
  • Bireysel Emeklilik, Kurumsal Emeklilik gibi işlemlerinizi banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için banka şubelerinde çalışan yetkililer sizleri beklemektedirler.
  • Otomatik ödeme talimatı vermek ve her ay düzenli ödeme işlemlerinizi halletmek için banka şubelerini kullanabilirsiniz.
  • Kredi ve Emeklilik ile ilgili bankalar aracılığı ile yaptığınız sözleşmeler hakkında değişiklik işlemlerinizi banka şubelerinde yapabilirsiniz. Banka şubelerinde yer alan müşteri temsilciniz sizlere bu konuda her zaman yardımcı olacaktır.
  • Tarımsal Kredi fonları hakkında bilgi almak ve hemen acil bir krediye sahip olmak için banka şubelerini kullanmanız gerekmektedir. Banka şubeleri özellikle tarımsal kredi fonları hakkında müşterilerine yardımcı olmak için bulunmaktadır.
  • Gerekli mazeret belirtmek ve kredi ödeme sürelerinizi uzatmak isterseniz bunun için en güvenli yöntem yine sizler için banka şubeleri olmaktadır. Kendinize uygun kredi ödeme süresini belirlemeniz şubelerden daha kolay olmaktadır.

YAPILMAYAN İŞLEMLER

Çoğu işlemleri Banka şubelerinden gerçekleştirebildiğimiz gibi banka şubelerinden özellikle güvenlik açısından dolayı yapılamayan işlemler ve durumlar bulunmaktadır. Banka Şubelerinden Yapılan ve Yapılmayan İşlemler, yazımızda banka şubelerinde hangi işlemleri gerçekleştiremeyiz, bir bakalım:

  • Banka güvenlik bilgileri dahilinde yer alan bütün işlemlerinizi sizler banka şubelerinden gerçekleştirmemeniz gerekmektedir. Bankalarda güvenlik açısından dolayı bu duruma dikkat edilmiş ve banka şubelerinden bu işlemlerin yapılması engellenmiştir.
  • Bankalar birçok işlemi daha önceden yapılan anlaşmalar neticesinde gerçekleştirmektedir, bu nedenle bazı işlemler bankalar aracılığı ile de yapılamamaktadır. Bankalardan yapılan her işlem öncesinde mutlaka o banka üzerinden bu işlemin gerçekleştirebilmesinin mümkün olup olmadığı öğrenilmesi gerekmektedir, aksi takdirde işlem gerçekleşmez ve onaylanmaz.
  • Bankaların kendilerine özel şartları bulunmakta ve her işlem için bankalar şubelerden izin vermeme durumu olabilmektedir, bu nedenle mutlaka bir işlemi şubeden gerçekleştirmeden önce internet üzerinden bilgi almamız gerekmektedir.

Kaynaklar

https://www.bankalar.org/banka-subeleri/