Bank Julius Baer Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

Bank Julius Baer Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

29 Ekim 2020 1 Yazar: Şerife Uslu

Julius Baer Group Ltd. olarak da bilinen Julius Bär Group AG, İsviçre‘de kurulmuş, bankacılık alanında global çapta faaliyet gösteren özel bir şirkettir. Bankanın kurucusu Julius Bär, merkezi ise Zürih’tir. Bankanın kuruluş tarihi kayıtlarda 1890 olarak yer almaktadır. Bank Julius Baer Türkiye şubesi bulunmamaktadır ancak banka ülkemizde temsilcilik seviyesinde faaliyet göstermektedir. Bank Julius Baer kimin Türkiye şubesi var mı içeriğimizde detayları inceleyelim…

Bank Julius Baer Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

Geleneksel bir özel banka olarak kurulan ve İsviçreli bankacı Julius Bär’ın adını taşıyan banka, yatırım yönetimi, gayrimenkul finansmanı ve varlık yönetimi başta olmak üzere geniş skalada müşterilerine hizmet vermektedir. 28’den fazla ülkede bulunan Bank Julius Baer’in gelirlerinin çoğunluğunu komisyonlar ve hizmet bedelleri oluşturmaktadır.

Julius Baer Group’un hisseleri SIX İsviçre Borsası’nda listelenmiştir. BAER hisse kodu ile işlem görmektedir. SMI’da olmayan 30 en büyük ve en çok likit borsada işlem gören İsviçre şirketlerinden oluşan orta boy hisse senedi endeksi SMI MID’in bir parçasını oluşturur.

Bank Julius Baer’in 6800’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Wikileaks belgeleri sonrasında mali olarak sarsıntı geçiren ve işten çıkarmalarla da gündeme gelen banka, 2020 yılında yeniden istihdam yaratmaya başlamış ve personel sayısında artışa gitmiştir. Bankanın son ekonomik verileri ise şu şekildedir:

  • Bank Julius Baer Faaliyet geliri (1 yıllık cirosu): 3.383 milyar İsviçre Frangı (yaklaşık 3,7 milyar Amerikan Doları)
  • Bank Julius Baer Net Geliri (1 yıllık): 770 Milyon İsviçre Frangı (yaklaşık 850 milyon Amerikan Doları)
  • Bank Julius Baer Toplam Varlıkları: 107.359 milyar CHF (yaklaşık 118 milyar Amerikan Doları)
  • Bank Julius Baer Toplam Öz Sermaye: 6,289 milyar İsviçre Frangı (yaklaşık 6,9 milyar Amerikan Doları)

Bank Julius Baer Türkiye temsilciliğine dair bilgiler ve bankanın resmi internet sitesi ise aşağıdaki gibidir…

  • BANK JULIUS BAER & CO. LTD. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ ADRES: WORKHAUS, BÜYÜKDERE CAD. NO: 255, NUROL PLAZA B02 MASLAK / İSTANBUL
  • BANK JULIUS BAER & CO. LTD. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TELEFON: (212) 951 15 28
  • BANK JULIUS BAER & CO. LTD. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT KODU: 936
  • BANK JULIUS BAER RESMİ WEB SİTESİ: https://www.juliusbaer.com/international/en/