BAGFS: Bagfaş Fabrikası İçin Toplantı Sonrası Hisse Toparlanma Sinyali Verdi

BAGFS: Bagfaş Fabrikası İçin Toplantı Sonrası Hisse Toparlanma Sinyali Verdi

22 Haziran 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

BAGFS: Bagfaş Fabrikası için toplantı sonrası hisse toparlanma sinyali verdi… Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları Anonim Şirketi’nin Balıkesir İli Erdek İlçesi’nde faaliyet gösteren fabrikasının denizi kirlettiği ve son dönemde gündemde olan denizdeki musilaja neden olan etkenler arasında bulunduğu sebebiyle T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından inceleme başlatılmış ve fabrikaya 50 gün süre verilmişti. Bu haberin gündeme düşmesi ile taban – taban şeklinde düşmeye başlayan BAGFS hisse 21 Haziran Pazartesi Günü öğleden sonra toparlanma emaresi verdi. Toparlanma emarelerinin nedeni ise akşam saatlerinde ortaya çıktı. Detaylar haberimizde yer almaktadır, incelenebilir. Güncel BAGFS haberleri için de buraya göz atılabilir.

BAGFS: Bagfaş Fabrikası İçin Toplantı Sonrası Hisse Toparlanma Sinyali Verdi

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a 21 Haziran 2021 Pazartesi Günü saat 18:13:10 itibari ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin Balıkesir İli Erdek İlçesi 10. Km’de bulunan Fabrikalarımızı, 16-17 Haziran 2021 tarihlerinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve T.C. Balıkesir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilgili görevlileri ziyaret ederek, Fabrikalarımızın ilgili personeli ve yönetimimizle toplantı yapmıştır.

Bu toplantıda yapılan inceleme ve değerlendirmeler çerçevesinde, çevre mevzuatına ilişkin eksikliklerimiz tespit edilmiştir.  Eksikliklerimizi gidermek amacıyla çalıştığımızı ve mümkün olan en kısa zamanda bu çalışmaları tamamlayacağımızı kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Konu hakkında gelişmeler ile ilgili kamuoyu bilgilendirilecektir. ”

Yukarıdaki açıklamadan da görüleceği üzere; resmi makamlarca fabrikaya gerçekleştirilen ziyaret sonrasında BAGFS hissedeki düşüş hızı kesildi ve hisse de bir miktar toparlanma yaşandı. Zira BAGFS hisse geçtiğimiz haftayı 15,54 liradan kapatmıştı. Haftanın ilk işlem gününe de düşüş ile başlayan ve yüzde 10’luk değer kaybı ile 13,99 lira seviyesini gören hisse bu seviyeden yukarı yönlü harekete başladı.

Önce yeniden 14 liranın üzerini gören ve akabinde de 15 lira seviyesinin üzerine çıkan hisse günü 15,40 liradan kapattı. Bagfaş yatırımcıları hissenin bundan sonra sergileyeceği performansı ve şirket fabrikasının geleceğini dikkatle takip etmeye devam ediyorlar.