Avusturya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2021

Avusturya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2021

2 Ocak 2021 0 Yazar: Emine Zaman

Avusturya’dan Türkiye’ye para göndermek pek çok gurbetçinin sıkça yaptığı işlemler arasında yer almaktadır. Avusturya’dan Türkiye’ye para göndermek için takip edilebilecek pek çok yöntem vardır. Bu yöntemleri listeledikten sonra esasen yazımızda Avusturya’dan Türkiye’ye bankadan para gönderme işlemi nasıl yapılır ve Avusturya’dan Türkiye’ye bankadan para gönderme ücreti ne kadardır bunları inceleyeceğiz. Avusturya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2021…

Avusturya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2021

Avusturya’dan Türkiye’ye para yollama işlemi şu seçenekler ile yapılabilir.

 • Avusturya’dan Türkiye’ye Western Union ile para yollama
 • Avusturya’dan Türkiye’ye Moneygram ile para yollama
 • Avusturya’dan Türkiye’ye Transferwise ile para yollama
 • Avusturya’dan Türkiye’ye SendUPT ile para yollama
 • Avusturya’dan Türkiye’ye banka havalesi gönderme. Avusturya’dan Türkiye’ye havale gönderme ücretleri bankaya göre, gönderilen tutara göre ve işlemin hangi kanal üzerinden yapıldığına göre değişiklik göstermektedir.

Avusturya’da yaygın olarak şubesi bulunan ve orada yaşayan vatandaşlarımız tarafından sıkça tercih edilen Avusturya Denizbank’tan Türkiye’ye para yollama seçeneğini inceleyelim.

Denizbank Avusturya’dan Türkiye’ye Para Gönderme!

Avusturya’dan Türkiye’ye para göndermek isteyen kişiler Avusturya’da onlarca şubesi bulunan Denizbank AG’den banka havalesi gönderebilirler. Denizbank AG resmi internet sitesinden Türkiye’ye para göndermek için ücretsiz havale hesabı açılabilmektedir. Ücretsiz havale hesabı açıldıktan sonra yapılacak havale işlemleri ücretleri gönderilecek meblağa göre değişmektedir. Denizbank Avusturya’dan Türkiye’de Denizbank Şubelerine ya da Halk Bankası Şubeleri’ne havale yapılabilmektedir. Denizbank Avusturya şubeleri ve Denizbank Avusturya şubeleri iletişim bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

Avusturya’dan Denizbank şubeleri vasıtası ile Türkiye’de Denizbank ya da Halk Bankası şubelerine gönderilen para için ödenen masraf yollanan meblağa göre aşağıdaki gibidir.

 • 500 Euro’ya kadar 6 Euro
 • 500 ile bin Euro arası 10 Euro
 • Bin Euro ile 2 bin Euro arası 15 Euro
 • 2 Bin Euro ile 6 bin Euro arası 20 Euro
 • 6 bin Euro ile 10 bin Euro arası 25 Euro
 • 10 bin Euro üzeri meblağlar için ise yüzde 0,25 masraf tahsil edilmektedir. Ayrıca;

Döviz çevirimi için ek ücret olarak asgari 2,5 Euro olmak üzere ‰ 0,25 masraf tahsilatı bütün meblağlar için tahsil edilmektedir.

Avusturya’dan Denizbank internet şubesi vasıtası ile Türkiye’de Denizbank ya da Halk Bankası şubelerine gönderilen para için ödenen masraf ise 10 bin Euro’ya kadar 4 Euro’dur. 10 bin Euro üzeri için yüzde 0,15’tir ve ek olarak döviz çevrim ücreti olarak da yüzde 0,25 bütün yollanan meblağlar üzerinden banka tarafından tahsil edilmektedir.

Daha detaylı bilgi için Avusturya’dan 0800 488 66 00 numaralı Denizbank AG müşteri hizmetleri aranabilir yahut bankanın resmi internet sitesi ziyaret edilebilir. Denizbank kimin, Denizbank ortaklık yapısı nasıl merak ediyorsanız da buraya göz atabilirsiniz.