Atlantis Yatırım ATSYH Hisse Olağan Dışı Hareket Açıklaması

Atlantis Yatırım ATSYH Hisse Olağan Dışı Hareket Açıklaması

11 Ocak 2021 0 Yazar: Emine Zaman

Atlantis Yatırım Holding Anonim Şirketi hisseleri 2020 sonbaharından bu yana son derece hareketli günler geçiriyor. Eylül 2020’de 2 liranın hemen üzerinden işlem gören ATSYH hisse; Ekim 2020’de 9 liranın üzerine tırmandıktan sonra aniden 4 liraya kadar gerilemiş ve yeniden yükselişe geçmişti. Atlantis Yatırım hisselerinde meydana gelen ani iniş çıkış hareketlerinin akabinde holdingten bu konuda Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirim yapıldı. Atlantis Yatırım ATSYH hisse olağan dışı hareket açıklamasında; kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığı belirtildi. Atlantis Yatırım kimin ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

Atlantis Yatırım ATSYH Hisse Olağan Dışı Hareket

Atlantis Yatırım Holding A.Ş hisselerinin son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; 2016 yılı başından 2020 yılı başına kadar 1 liranın altında dar bantta iniş çıkış hareketleri ile seyrettiği görülmektedir. Akabinde yükselmeye başlayan ve 2020 yılı Eylül Ayı’nda 2 liranın üzerini gören Atlantis Yatırım hisseleri bahse konu tarihten itibaren ise son derece hareketli günler geçirmeye başlamıştır.

Ani yükselişle 9 liranın üzerini gören hisse aynı hızla düşmüş ve 4 liraya kadar geri çekilmiştir. Akabinde yeniden yükselmiş ve 8 lirayı geçtikten sonra tekrar gerilemeye başlamıştır. Hissede oluşan bu hareketler sonrasında Atlantis Yatırım Holding 11 Ocak 2021 Pazartesi günü itibari ile Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaparak; hissede meydana gelen olağan dışı hareketlerin kaynağı olacak şekilde kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığını belirtmiştir.