ATATP: ATP GSYO 7 Milyon TL’ye Tıklagelsin’in Yüzde 1’ini Aldı

ATATP: ATP GSYO 7 Milyon TL’ye Tıklagelsin’in Yüzde 1’ini Aldı

13 Mayıs 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

ATATP: ATP GSYO 7 milyon TL’ye Tıklagelsin’in yüzde 1’ini satın aldı… ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi’nin bağlı ortaklığı ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi yemek platformu Tıklagelsin’in paylarının yüzde 1’ini 7.130.000.-TL bedelle satın aldığını duyurdu. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ATATP: ATP GSYO 7 Milyon TL’ye Tıklagelsin’in Yüzde 1’ini Aldı

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimiz’in bağlı ortaklığı ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. sahip olduğu temel yatırım stratejisi uyarınca; başarılı geçmiş performansa ve büyüme odaklı vizyona sahip, iş modeli ve teknolojisinin konuk ağırlama sektöründe uygulama alanı olması ve anılan sektörde kayda değer potansiyele sahip olması nedeniyle, “tiklagelsin” internet sitesi ve mobil platformlar üzerinden müşterilere hizmet verilmekte olan online yemek sipariş platformunun ve bu platforma ilişkin uygulamalar (applications) da dahil her türlü gayri maddi hakkın sahibi olan Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘nin %1’lik payını TFI Tab Gıda Yatırımları Anonim Şirketi’nden 7.130.000.-TL bedelle satın almıştır.

Ayrıca bağlı ortaklığımız 18 ay boyunca TFI Tab Gıda Yatırımları Anonim Şirketi’nin Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. nezdindeki geri kalan %99 oranındaki payını da satın almak üzere opsiyon hakkı almıştır. Bu opsiyon hakkı kapsamında Şirketimiz 10.000.000.-TL opsiyon bedeli ödemiştir.

Halihazırda “tiklagelsin” internet sitesi ve mobil yemek sipariş platformunun, gelişen ve yeni teknoloji uygulamalarına açık online yemek sipariş pazarında stratejik konumu ve kuvvetli ölçeklenebilir operasyonel yapısı ile ilerleyen yıllarda daha da değerli hale geleceği inancı ile yatırım kararı alınmıştır.

İlerleyen dönemde başka marka işbirlikleri yapılması ve ürün çeşitliliğinin arttırılması planlanmaktadır. Bu sayede bağlı ortaklığımız ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin ve Şirketimiz’in değerinin ve karlılığının arttırılması hedeflenmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. “