Arzum Hisse Halka Arz Fiyatlarına Geri Geldi

Arzum Hisse Halka Arz Fiyatlarına Geri Geldi

12 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Arzum hisse halka arz fiyatlarına geri geldi… Borsadaki yatırımcı sayısının 1 milyon kişiden 2,6 milyon kişi düzeyine çıktığı 2020 yılında halka arzlarda aynı nispette artmıştı. 2020 yılı sonunda halka arz olan ve yatırımcılardan büyük rağbet gören Arzum hisse kısa sürede büyük prim yapmıştı. Bir ara 30 lira seviyesinin üzerini gören Arzum hissesi bu noktada tutunamayarak pey der pey gerilemeye başladı ve Temmuz Ayı itibari ile halka arz fiyatı seviyesine kadar geri çekildi. 12 Temmuz Pazartesi günü ile başlayan haftada şirketin hissesi 16,40 lira civarından işlem görmekte.

Arzum Hisse Halka Arz Fiyatlarına Geri Geldi

Arzum’un halka arzında 15,5 lira ila 17 lira aralığında hisse başı fiyat tespit edilmişti. Talep toplamada bireysel yatırımcıdan gelen 54 kat talep ve yurt içi kurumsal yatırımcıdan gelen yaklaşık 19 kat talep ile borsa yolculuğuna 17 liradan başlayan Arzum hisse kısa sürede önce 25 lirayı ve akabinde de 30 lirayı gördü.

Borsada işlem görmeye başlamasının hemen akabinde şirketin temettü açıklaması ve yatırımcılarına kar payı dağıtması da hissedeki düşüşü durduramadı. 12 Temmuz Pazartesi günü ile başlayan haftada şirketin hissesi 16,40 lira civarından işlem görüyor. Arzum yan kuruluşları ve ortaklık yapısı için buraya göz atılabilir.

Arzum’un Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmeye başlamasından bu yana kadar kayda geçen istatistikleri incelediğinde; hissenin işlem gördüğü en düşük rakam 16,31 lira ve en yüksek rakam da 30,06 lira olarak kayıtlara geçmiş durumda. Arzum’un 2021 yılının geriye kalan zaman diliminde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.