ARDYZ: ARD Grup Dallmeier Turkey’i Kurdu

ARDYZ: ARD Grup Dallmeier Turkey’i Kurdu

12 Mayıs 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

ARDYZ: ARD Grup Dallmeier Turkey’i kurdu… ARD Grup Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi, 5 Milyon Türk Lirası sermayeli Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanlı yeni şirket kurdu. Dallmeier Turkey’in “proaktif güvenlik çözümleri alanında inovatif şekilde hizmet ve ürünler üreteceği” açıklandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ARDYZ: ARD Grup Dallmeier Turkey

ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.’den Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Yönetim Kurulumuz tarafından 09.05.2022 tarih ve 2022/16 nolu karar neticesinde ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin altında %100 bağlı ortaklık olarak “Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.” firmasının kurulmasına karar verilmesine istinaden 5.000.000 TL sermayeli Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanı ile kurulmuş olan şirket 11.05.2022 tarihinde tescil edilmiş ve ticaret sicil gazetesinde ilan edilmiştir.

ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. bünyesinde kurulan Şirket, Dallmeier Electronic GmbH & Co.KG” firmasıyla yapılan iş birliği ile üst düzey güvenlik ürünlerini, “ARD Grup Bilişim’in” Ar-Ge ve yapay zekâ (AI) teknolojileri konusundaki üst düzey yetenekleri ile birleştirerek, geliştirilecek proaktif güvenlik çözümleri alanında inovatif şekilde hizmet ve ürünler üretecektir. Sınır güvenliği, havalimanı, liman ve yüksek güvenlik gereksinimi bulunan tesisler ile birlikte hassas kontrol ve gizlilik gerektiren sektörler için de büyük veri analizi yapacak yerli yazılımsal projeler geliştirecektir.

Dallmeier Turkey markası altında geliştirilecek ürün ve hizmetlerinin satışını Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirecektir. Bunun yanı sıra ileriki dönemlerde de Türki Cumhuriyetler, orta doğu ve körfez ülkelerinde de döviz getirisi sağlayacak satış faaliyetleri hedeflemektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. “