Alubaf Arab International Bank BSC Kimin?

Alubaf Arab International Bank BSC Kimin?

27 Ekim 2020 0 Yazar: Suat Bulut

Türkiye’de temsilciliği bulunana yabancı bankalardan biri olan Alubaf Arab International Bank BSC Bahreyn merkezli olarak faaliyet göstermektedir. Bahreyn Krallığı’nın Manama Bölgesi’nde Genel Merkezi bulunan Alubaf Arab International Bank’ın Türkiye Temsilciliği ise İstanbul’da Ataşehir’de yer almaktadır. Bununla birlikte bankanın hakim ortağı Libya Foreign Bank’tır. Alubaf Arab International Bank BSC kimin, Türkiye temsilciliği adresi, telefon numarası, iletişim kanalları ve EFT kodu nedir gibi detaylı bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

Alubaf Arab International Bank BSC Kimin?

Alubaf Arab International Bank BSC’nin en büyük tek hissedarı Libya Foreign Bank (% 99.50), Alubaf’ın diğer hissedarları ise; National Bank of Yemen (% 0.28) ve Yemen Bank for Reconstruction and Development (% 0.22) olarak kayıtlarda yer almaktadır. Alubaf’ın sahibi kim ya da hangi ülkenin sorusuna “Libya’nın” şeklinde cevap verilebilir. Zira Libya Foreign Bank profili şu şekildedir…

Libya Foreign Bank (LFBANK); ALUBAF’ın (LFBANK)% 99,50 hissesine sahip ana hissedarıdır. Libya’nın Trablus şehrinde, ülkenin uluslararası alanda faaliyet gösterme lisansına sahip ilk açık deniz bankacılık kurumu olarak 1972 yılında kurulmuştur.

Banka, yüzde 100 Libya Merkez Bankası’na aittir. LFBANK, Afrika’daki en büyük 10 banka arasında derecelendirilmiştir ve Kuzey Afrika’da dördüncü sırada yer almaktadır.

LFBANK’ın toplam varlıkları, 31 Aralık 2010 itibariyle, dünya çapında 40 bağlı kuruluş ve iştirak ile 16 Milyar ABD Doları idi. LFBANK, 1990 yılından bu yana ALUBAF’ın ana hissedarı olmaya devam etmektedir. Bahreyn’in Manama Bölgesi’nde Genel Merkezi bulunan Alubaf’ın iletişim bilgileri şu şekildedir.

  • Alubaf Genel Merkezi Adresi Bahreyn: Alubaf Tower‎, Building 854, Road 3618‎, Al Seef District
  • ‎Manama – Kingdom of Bahrain.‎
  • Alubaf Genel Merkezi Tel: +973 17517722
  • Alubaf Genel Merkezi Fax:+973 17540094

Alubaf Türkiye Temsilciliği İletişim Kanalları ve Bilgileri

Alubaf’ın global bazda 40 bağlı kuruluşu / iştiraki bulunmaktadır ve bunlardan biri de bankanın Türkiye temsilciliğidir. Alubaf Türkiye temsilciliğine dair iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

  • Alubaf Arab Internatıonal Bank BSC Türkiye Temsilciliği EFT Kodu: 957
  • Alubaf Arab Internatıonal Bank BSC Türkiye Telefon : (216) 472 72 83
  • Alubaf Arab Internatıonal Bank BSC Türkiye Faks : (216) 472 72 84
  • Alubaf Arab Internatıonal Bank BSC Türkiye Adres: Örnek Mah. Finans Çıkmazı Sok. No: 4 Kat: 3 Ataşehir / İstanbul
  • Alubaf Arab Internatıonal Bank BSC Resmi Web Sitesi: https://www.alubafbank.com/