Alternatif Bank Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Nasıl Yapılır?

Alternatif Bank Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Nasıl Yapılır?

25 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Hazırda kredim dursun, paraya ihtiyaç duyduğumda borç istemek için birilerini aramayayım diyorsanız Alternatif Bank kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Alternatif Bank kredili mevduat hesabı kapsamında kullanım yapmadığınız durumda hiçbir masraf ya da ücret ödemezsiniz. Yalnızca hesap dahilinde harcama yaptığınızda cüzi miktarda faiz oluşmaktadır. Alternatif Bank Kredili Mevduat Hesabı başvuru nasıl yapılır ve Alternatif Bank KMH detaylarını inceleyelim.

Alternatif Bank Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Nasıl Yapılır?

Alternatif Bank kredili mevduat hesabı; Alternatif Bank ek hesap, Alternatif Bank avans hesap, Alternatif Bank kredili maaş hesabı, Alternatif Banka KMH şeklinde de ifade edilebilmektedir. Alternatif Bank kredili mevduat hesabı başvurusu için bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Alternatif Bank ek hesap limit artırma ve azaltma işlemleri yine banka şubelerinden ya da Alternatif Bank telefon bankacılığı kanalı ile yapılabilmektedir.

Alternatif Bank Ek Hesap Özellikleri

  • Alternatif Bank kredili mevduat hesabı, vadesiz mevduat hesabına tanımlanan bir kredi ürünüdür.
  • Alternatif Bank kredili mevduat hesabı vadesiz hesabınızda bakiye olmadığı durumlarda limitiz dahilinde kullanım yapabileceğiniz özel bir hesap türüdür.
  • Alternatif Bank ek hesap kapsamında kredi ödemesi, düzenli ödemeleri, otomatik fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek hesap ile alışveriş yapabilir, nakte ihtiyaç duyduğunuz anda nakit çekim gerçekleştirebilirsiniz.
  • Alternatif Bank kredili maaş hesap faizi günlük işlemektedir.

Alternatif Bank avans hesap dahilinde limitinizin tamamına değil yalnızca kullandığınız tutara, kullandığınız süre boyunca faiz işlemektedir. Bir örnek vermek gerekirse, Alternatif Bank KMH dahilinde 50 TL nakit çekim yapıp 5 günün sonunda parayı yatırırsanız, 50 TL’ye 5 günlük faiz işler.

Bankanın ek hesabı dahilinde kullanılan tutar hesabınızda eksi bakiye olarak görünmektedir. Hesabınıza para girişi olduğunda öncelikle eksi bakiyeniz kapanır, kalan tutar ise artı bakiye olarak görünür.

  • Alternatif Bank ek hesap limitiniz banka tarafından gelirinize ve kredi skorunuza bağlı olarak belirlenmektedir. Limit düzeyiniz banka takdirindedir.
  • Alternatif Bank kredili mevduat hesabı limit artırma, limit azaltma taleplerinizi bankaya bildirerek gerçekleştirebilirsiniz. Banka protokollerine göre limitinizi artırıp ya da azaltabilir.
  • Alternatif Bank avans hesabınızı kapatmak istediğinizde bankaya bildirerek borcunu ödemiş olduğunuz hesabınızı kapatabilirsiniz.

Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarına da buradan göz atabilirsiniz.