Almanya Postbank Türkiye Anlaşmalı Bankalar Var Mı?

Almanya Postbank Türkiye Anlaşmalı Bankalar Var Mı?

18 Eylül 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Almanya bankacılık sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Postbank 25 bin kişiyi aşkın çalışanı ile Almanya genelinde hizmet vermektedir. Almanya’nın bütün eyaletlerinde toplam 1066 şubesi olan Postbank; Deutsche Post’un finans kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Almanya’da ikamet eden milyonlarca vatandaşımızın önemli bir bölümü Postbank üzerinden bankacılık faaliyetlerini yürütmektedir. Almanya Postbank Türkiye anlaşmalı bankalar var mı başlıklı içeriğimizde Postbank hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Almanya Postbank Türkiye Anlaşmalı Bankalar Var Mı?

Postbank hakkında diğer bilgilere geçmeden önce Türkiye ile anlaşmalı bankalar olup olmadığı sorusuna cevap vermekte yarar var. Güncel durumda Postbank’ın Türkiye’de anlaşması olan herhangi bir banka bulunmamaktadır. “Güncel durumda” şeklinde belirtmekten kasıt; ilerleyen süreçte herhangi bir banka ile Postbank’ın anlaşma yapabilme ihtimalinin bulunmasıdır. Yurtdışından Türkiye’ye para gönderme seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.

Postbank Türkiye Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Postbank’tan Türkiye’ye para gönderme işlemi banka havalesi şeklinde gerçekleştirilebildiği gibi; Western Union aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. Postbank Western Union hizmetleri verdiği için; Postbank’tan Western Union üzerinden Türkiye’ye para yollanabilmekte ve Türkiye’de Western Union ile anlaşmalı herhangi bir banka şubesinden ya da PTT’den gelen para çekilebilmektedir. Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.

Postbank’ta hesabı bulunan ve hesabından Türkiye’deki bir hesaba döviz EFT göndermek isteyen kişiler; Almanya’daki diğer bankalara nazaran bir miktar daha fazla masraf ödeyebilmektedir. Bu nedenle yollanacak paraya çıkacak masraf; diğer para transferi yöntemleri ile karşılaştırılarak para gönderme şekline karar vermek daha doğru olacaktır.

Postbank internet bankacılığı (online banking) üzerinden para gönderme vb. işlemleri yapmak isteyen kişiler bankanın resmi internet sitesi olan https://www.postbank.de/ ziyaret ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Almanya Postbank İletişim Kanalları

Postbank Merkezi Bonn’da bulunmaktadır. 1989 yılında kurulmuştur.

  • Postbank BIC Kodu: PBNK DEFF 380
  • Postbank Banka Kodu: 380 100 53

Almanya Postbank ile herhangi bir konuda iletişim kurmak isteyen kişiler için bankanın iletişim kanalları aşağıdaki gibi listelenebilir.

Ayrıca yukarıda verilen firmanın resmi internet sitesinden Postbank şube adresleri öğrenilebilmektedir. İnternet bankacılığı, online bankacılık, özel kredi, araba kredisi, kredi kartı vb. konularında bilgi edinmek ya da başvuru yapmak da Postbank resmi sitesinden mümkündür.