Almanya ING-Diba Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Almanya ING-Diba Hesap Açma Nasıl Yapılır?

23 Eylül 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan ING, Hollanda merkezli olarak faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte global çapta onlarca farklı ülkede bankacılık sektörünün önemli paydaşlarından biri konumunda bulunmaktadır. Türkiye’de de önceleri ING Bank olarak ve sonrasında da yalnızca “ING” ismi ile hizmet veren banka, Alman bankacılık sektörünün de etkili aktörlerindendir. Almanya’da ING-Diba ismi ile hizmet vermektedir. İçeriğimizde Almanya ING-Diba hesap açma nasıl yapılır, telefon numarası nedir, internet bankacılığı (online bankacılık) işlemleri gibi pek çok konuda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Almanya ING-Diba Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Almanya’da en kolay hesap açan bankalar arasında ING Diba da yer almaktadır. Kolay hesap açımı için tercih edilebilecek bir diğer banka olan Sparkasse’den daha önceki içeriklerimizde bahsetmiştik. Almanya ING Diba kolay hesap açımının yanı sıra masraf tutarlarındaki düşük ücret tarifesi ile de dikkat çekmektedir. ING Diba gebühr ödemek istemeyen ya da asgari seviyede masraf ile karşılaşmak isteyenler için tercih edilebilecek önemli bir seçenektir.

Almanya’da ING Diba’da hesap açtırmak için bankanın herhangi bir şubesine (ofisine) kimlik gösterir belge ya da pasaport ile gitmek yeterlidir. Bunun yanı sıra online bankacılık üzerinden hesap açma başvurusu da yapılabilmektedir. Bunun için ING Diba Almanya resmi sitesi üzerinden “Konto eröffnen” sekmesine gitmek yeterlidir. Resmi site ziyaret etmek isteyenler için, yazımızın sonunda kaynak olarak verilmiştir.

Almanya ING Türkiye Para Gönderme ve Kredi

Almanya’da yerleşik durumda olan kişiler yine ING Diba resmi sitesi üzerinden kredi de çekebilirler. ING-Diba kredit online banking üzerinden başvuru imkanı sağlamaktadır. Bunun için resmi sitede yer alan “kredite” sekmesi takip edilebilir. Resmi sitede yer alan log-in banking üzerinden internet bankacılığına giriş yapılarak kredi kullanılabilmekte ve hemen müşteri hesabına aktarılabilmektedir.

Gerek internet bankacılığı aracılığı ile ve gerekse ING Diba Almanya ofisleri vasıtası ile Türkiye’ye para yollama olanağı da bulunmaktadır. Hem Türkiye’deki ING hesaplarına ve hem de diğer banka hesaplarına para transferi mümkündür. Ayrıca Almanya ING Diba müşterileri Türkiye ve diğer ülkelerdeki ING ATM’lerinden ücretsiz işlem yapabilirler. Bu nedenle Almanya Türkiye anlaşmalı bankalar listesinde ING’yi saymak mümkündür.

ING Diba İletişim Kanalları

İNG Diba HRB 7727 sicil numarası ile Frankfurt am Main Yerel Mahkemesinin ticaret siciline kayıtlıdır. Bankanın merkezi Frankfurt am Main’dedir. Almanya’da İNG Diba ile iletişim kurmak isteyenler için gerekli bilgiler aşağıdaki gibidir.

  • ING-DiBa AG Adresi: Theodor-Heuss-Allee 2, 60486 Frankfurt am Main, Deutschland
  • Almanya ing diba telefon: 069 / 50 50 90 69
  • E-Mail Adresi: [email protected]
  • VAT Kimlik Numarası: (UST-Id.-Nr.): DE114103475
  • ING Diba Banka Kodu (BLZ): 500 105 17
  • ING Diba BIC Kodu (Swift): INGDDEFFXXX

https://www.ing.de/