Dolar ve Euro Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay Döviz Hesap

Dolar ve Euro Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay Döviz Hesap

28 Ağustos 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Dolar ve Euro için Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay döviz hesapta… Aktifbank vatandaşa sunduğu bankacılık ürünlerindeki cazip imkanları ile dikkat çekiyor. Türk Lirası yatırımı olanlara N Kolay Bono kapsamında yüksek faiz imkanı sunan Aktif Bank N Kolay Döviz Hesabı ile dövizi olan vatandaşlara da yüksek kazanç olanağı tanımaktadır. Aktif Bank Amerikan Doları ve Euro mevduat birikimine sahip vatandaşlar için faiz oranlarını üst seviyede tutarak, risksiz kazanç elde etme fırsatı oluşturmaktadır.

Dolar ve Euro İçin Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay Döviz Hesapta

Aktif Bank N Kolay Döviz Hesabı kapsamında dolar birikimini değerlendirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan faiz oranı yüzde 5 olarak tayin edilmiştir. Bu faiz oranı, mevduatını 1 gün ila 365 gün vade aralığında, vatandaşın zamanını kendi tayin edeceği sürede uygulanmaktadır. Amerikan Doları için uygulanan yüzde 5’lik faiz; vatandaşın tercih ettiği vadeye, yahut yatırdığı birikim meblağına göre farklılık göstermemektedir. Borsa, yatırım, altın ve döviz içeriklerine buradan göz atabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay döviz hesabı uyarınca Euro birikimlerinin risksiz şekilde getiri elde etmesini isteyen vatandaşlar için belirlenen faiz oranı ise yüzde 1,25 noktasındadır. Söz konusu faiz oranı da dolar mevduatlarda olduğu gibi; vade tercihine yahut yatırılan tasarruf tutarına göre değişmemektedir.

Aktif Bank N Kolay Döviz Hesabı Koşulları

Aktif Bank N Kolay Döviz Hesabı en az 200 Türk Lirası karşılığındaki dövizler için açılabilmektedir. Miktarın düşük tutulması sayesinde büyük ya da küçük yatırımı olan hemen herkes bu döviz hesabının getirisinden istifade edebilecektir.

Aktifbank N Kolay döviz hesabı uyarınca uygulanan stopaj oranı yüzde 15’tir. Yani Aktif Bank döviz hesabındaki yatırımların getiri meblağlarından yüzde 15 seviyesinde gelir vergisi kesilecektir. Aktifbank döviz hesabına yatırım yaparak kazanç sağlamak isteyen vatandaşların her gün 9 ile 17:30 saatleri arasında yatırımlarını ilgili hesaba yapmaları gerekmektedir.

Aktif Bank Dolar ve Euro Getiri Hesaplama

Aktif Bank’ın N Kolay döviz hesabı kapsamında mevduatını değerlendirmek isteyen vatandaşlar için iki farklı örnek hesaplama yaparak getiri meblağını netleştirelim.

Aktifbank Dolar Vadeli Hesaplar İçin Kazanç Hesaplama

10 bin dolar mevduata sahip olan vatandaş, mevduatını 100 gün vadeli olarak Aktif Bank N Kolay Döviz Hesabı’nda değerlendirmek isterse; vade sonunda net olarak 116,44 dolar getiri elde edecektir. Yüzde 15’lik stopaj tutarı bahsettiğimiz getiriden arındırılmıştır. Stopaj olarak devlete ödenecek tutar 20,55 dolardır. Borsa, yatırım, altın ve döviz içeriklerine buradan göz atabilirsiniz.

Aktifbank Euro Vadeli Hesaplar İçin Getiri Hesaplama

10 bin Euro tasarrufu olan ve bu tasarrufunu Aktifbank Euro vadeli hesapta değerlendirmek isteyen vatandaş 100 gün vadeli hesapta mevduatını tutmak isterse; 5,14 Euro stopajı düşüldükten sonra net 29,11 Euro kazanç sağlayacaktır.

Aktifbank’ın her daim piyasa koşullarına göre faiz oranlarını güncelleyebileceği unutulmamalıdır. İhtiyaç duyulması durumunda; Aktif Bank Şubelerinden, Aktifbank İnternet Şube’sinden yahut (0850) 724 30 50 numaralı Aktif Bank İletişim Merkezi’nden bilgi almak mümkündür.

Aktifbank resmi internet sitesi: https://www.aktifbank.com.tr/tr