AKBANK

AKBANK

4 Haziran 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ülkemizin en köklü şirket gruplarında birine ait olan Akbank en yenilikçi ve teknolojik banka sistemine sahiptir. Birçok alanda birçok konu ilk uygulamasını Akbank yapmıştır. Bireysel ve kurumsal bankacılık alanında tam bir öncü kuruluştur. Hazine işlemleri bankacılık işlemleri yanı sıra uluslararası bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Banka olarak birçok yan faaliyet ile de bireysel ve kurumsal olarak Aksigorta A.Ş., AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.  şirketleri ile birlikte çalışmaktadır.

Genel müdürlüğü ile birlikte Akbank’ın ülkemizde 21 bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Akbank yurt içi olarak 770 şubeye 12 binin üzerinde çalışana sahip bir bankadır. 18 milyonun üzerinde ise bireysel ve ticari olmak üzere müşterisi bulunmaktadır. Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerinde öncü bir kuruluştur. Banka teknolojik açıdan yenilikleri ülkemize kazandıran önemli bir yapıdır. Akbank mobil, çağrı merkezi, 5.000 ‘in üzerinde ATM ve 600 binin üzerinde de pos terminali bulunmaktadır.

Bankacılık sektörüne yön veren 70 yıllık bir banka olan Akbank her geçen gün yeni bir dönüşüme imza atmaktadır. Dinamik, yenilikçi, sade ama insan odaklı idealist bir yaklaşıma sahiptir. Tüm özellikleri ile ülkemizin en iyi bankalarından biridir. 2018 yılı içerisinde ilk olarak yüz tanıma sistemi uygulaması ülkemizde ilk kez Akbank tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Robotik teknoloji, özel alt yapı ile birçok açıdan bankacılık sektörünün lideri Akbank’tır.

Akbank Kobi ve Ticari Bankacılık

Bankacılık alanında sürekli yenilikler yapan Akbank Kobi ve ticari alanda yaptıkları ile de müşterilerine imkanlar sunmaktadır. Kobi bankacılığında küçük ölçekli firmalar için özel seçenekler sunulmaktadır. Akbank kobi müşterilerinin kapasitesine, karlılık durumuna, borçlarına ve kredi notuna göre özel paket limitler sunmaktadır.

Kurumsal bankacılık hizmetlerinde Akbank kobilere ve ticari müşterilerine firma evrakları dahilinde farklı hizmetler sunmaktadır. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Akbank tüm müşterilerine olduğu gibi ticari müşterilerine de özel paketler ve limitler belirlemektedir. Bu limitler şirketlerin genel durumu, karlılık miktarı, kredi notu, bilanço karına göre belirlenir. Akbank ticari hesap açtırmak isteyen şirketlerden aşağıdaki bilgileri ister.

  • Şirketin imza sirküleri,
  • Şirket son döneme gelir tablosu,
  • Şirket vergi levhası,
  • Ticari sicil gazetesi,
  • Şirket ortaklarının kimlik fotokopileri,
  • Şirketin son dönemine ait beyanname ile uyumlu mizan,
  • Şirket çalışan sayısını gösteren son dönem SGK tahakuk fişi

Tüm evraklar ile şirket imza yetkilisinin imzaladığı ticari hesap sözleşmesi bulunmalıdır. Akbank kurumsal müşteri temsilcisi ilgili evrakların tamamını sisteme taratarak şirket hesabı açılışını tamamlar.

Kaynak: https://www.bankalar.org/akbank/