Akbank POS Cihazı Nasıl Kullanılır Akbank POS Ücretleri

Akbank POS Cihazı Nasıl Kullanılır Akbank POS Ücretleri

2 Mayıs 2020 2 Yazar: Şerife Uslu

Bankacılık sisteminde gerek uygulamaları gerekse kredileri bakımından ilklere imza atan Akbank, POS cihazı başvurusunda da bir ilki gerçekleştiriyor. Akbank’ın bu yeniliği sayesinde iş yerinizden ayrılmanıza gerek almadan Akbank POS cihazı sahibi olabilirsiniz. Akbank POS Cihazı Nasıl Kullanılır Akbank POS Ücretleri başlıklı haberimizde detayları inceleyelim.

Akbank POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşinizden ayrılmadan, şubeye gitmenize gerek kalmadan POS başvurusu Akbank tarafından sizlere sunuluyor. Kolaylıkla Akbank üye iş yeri olabilirsiniz. Akbank POS cihazı başvurusu yapmak için Akbank’da hesabınız olmasına gerek yoktur. Akbank POS cihazı başvurusu internet üzerinden 7 gün 24 saat, istediğiniz her an yapılabilmektedir. Akbank şubesine gitmeden yaptığınız hızlı ve kolau POS başvurusu sonunda, POS cihazınız adresinize teslim edilmektedir. Söz konusu başvuruda size ve iş yerinize uygun olan POS cihazını seçebilirsiniz. Sabit ödeme kabul eden bir iş yeri sahibi iseniz masa üstü POS; paket servis yapan ve işlem adedi yüksek olan iş yeriniz varsa mobil- GSM POS tercih edebilirsiniz.

Akbank POS Cihazı Nasıl Kullanılır Akbank POS Ücretleri

  • EKOPOS 2500

Aylık maksimum 2 bin 500 TL’lik cironuz varsa EKOPOS 2500 paketini tercih edebilirsiniz. EKOPOS 2500 paketi için aylık 35 TL ödemeniz gerekmektedir.

  • EKOPOS 5000

Aylık cironuz 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında kalıyorsa size uygun paket EKOPOS 5000 paketidir. Söz konusu paketin aylık ücreti 65 TL’dir.

  • İşlem Bazlı POS

Aylık cironuz 5 bin TL üzeri ise yahut komisyonlu çalışmayı talep ediyorsanız işlem bazlı POS cihazını tercih edebilirsiniz. İşlem bazlı POS’da komisyon oranı yüzde 1,39’dur. Komisyon oranı tüm kartlar için aynıdır.

Akbank POS cihazı temininde Akbank’da hesabınız yoksa talebiniz üzerine hesap açılışı gerçekleştirilmektedir. Yukarda belirtilen EkoPOS paketlerini tercih ettiğiniz durumda her hangi bir ek ücret ya da komisyon talep edilmemektedir. Paket kapsamında gerçekleştirilen tahsilatlar ertesi gün hesabınıza geçmektedir. EkoPOS tarifelerinde belirtilen limitler aşılmadığı sürece her hangi bir komisyon kesilmeyecektir. Lakin belirtilen limitlerin aşılması durumunda limit aşım komisyonu kesilmektedir. Tercihiniz işlem bazlı POS ise limit aşımı söz konusu olmadığından, POS ile yapılan tahsilatlar ertesi gün komisyonu kesilmiş halde hesabınıza yatacaktır. Akbank POS Cihazı Nasıl Kullanılır Akbank POS Ücretleri haberi akabinde Akbank’ın diğer bankacılık ürünleri ile ilgili de buraya göz atabilirsiniz.