Akbank Faizsiz Masrafsız 5000 TL Kredi Veriyor

Akbank Faizsiz Masrafsız 5000 TL Kredi Veriyor

1 Ekim 2021 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri konumunda bulunan Akbank, daha önce müşterisi olmayan kişiler için çok cazip bir kredi kampanyası başlattı. İlk kez Akbank müşterisi olacak kişiler, bankadan 5000 TL ihtiyaç kredisini faizsiz ve masrafsız şekilde kullanabilecekler. Akbank faizsiz masrafsız 5000 TL tüketici kredisi başvurusu, uzaktan müşterimi edinimi işlemleri gerçekleştirilirken yapılabiliyor. Detaylar içeriğimiz devamında yer alıyor, incelenebilir. Ayrıca Akbank ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

Akbank Faizsiz Masrafsız 5000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor 2021?

Akbank tarafından başlatılan cazip ihtiyaç kredisi dahilinde, Akbank’a ilk defa müşteri olacak kişilerin bu işlemi Akbank Mobil üzerinden yapmaları bekleniyor. 5000 TL masrafsız ve faizsiz ihtiyaç kredisi için;

Uzaktan müşteri edinimi süreci için Akbank Mobil’i indirerek “Akbanklı olmak istiyorum” adımından ilerlenmelidir. Akabinde;

TC Kimlik Numarası, telefon numarası bilgileri girilmelidir. TC Nüfus Cüzdanı telefon kamerasıyla okutulmalıdır. Bu işlem gerçekleştirilemezse geri gelip manuel olarak kimliğin seri numarası ve diğer istenilen bilgiler doldurulmalıdır.

Daha sonra kimliğinizin çipini telefonun NFC özelliğiyle taramanız isteniyor. Ardından akıllı telefonununuz ön kamerasıyla yüz tanıma işlemi gerçekleştirmeniz talep ediliyor. En son aşamada; meslek bilgileri, aylık gelir durumu vb. gibi bilgilerin girilmesi isteniyor.

Akbank’ın yukarıda anlattığımız ‘uzaktan müşteri deneyimi’ üzerinden banka müşterisi olmak ve faizsiz 5000 TL kredi çekmek için; NFC özelliği olan kameralı bir akıllı telefon ve yeni TC nüfus cüzdanı sahibi olmanız gerekiyor.

Akbank 5 Bin TL Faizsiz Masrafsız Kredi Hesaplama 2021

Akbank’ın 5000 TL masrafsız faizsiz kredisi azami 12 ay vadeli şekilde sağlanıyor. Geri ödemeler aylık 416,67 TL taksitler halinde yapılıyor. Bankadan çekilen 5000 TL tutar 1 yılın sonunda yine 5000 TL olarak bankaya geri ödeniyor. Müşteri bu noktada herhangi bir faiz yükümlülüğüne muhatap olmuyor. Ayrıca müşteri kredi taksitlerini geciktirmediği takdirde herhangi bir masrafla da karşılaşmıyor.