Akbank Artı Para Nedir? Akbank Avans Hesap Nedir?

Akbank Artı Para Nedir? Akbank Avans Hesap Nedir?

15 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Kredili mevduat hesabı, hesabınızda para olmasa dahi para çekip alışveriş yapabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Kredili mevduat hesabı; avans hesap, ek hesap, kredili maaş hesabı olarak da bilinir. Müşterilerine çeşitli yollarla finansman sağlayan Akbank avans hesap ürününün ismi “Artı Para” olarak belirlenmiş ve müşterilerine de bu şekilde hazır likidite sunmaktadır. Akbank kredili mevduat hesabı Akbank Artı Para nedir detaylara geçelim

Haberimiz devamında Akbank Artı Para kapatma nasıl yapılır, Akbank Artı Para iptali nasıl yapılır, Akbank Artı Para ödenmezse ne olur, Akbank Artı Para kimlere verilir, Akbank Artı Para limiti başvurusu nasıl yapılır, Akbank Artı Para limit düşürme nasıl yapılır, Akbank Artı Para bloke nedir gibi pek çok soruya cevap verilmiştir.

Akbank Artı Para Nedir? Akbank KMH Nedir?

Akbank avans hesap hesabınızda bakiye olmasa dahi çeşitli harcamalar ve bankacılık işlemleri yapabileceğiniz bir hesaptır. Akbank ek hesap kapsamında acil nakit ihtiyaçlarınızda para çekebilir, alışveriş yapabilir, otomatik fatura ödemelerinizi ve düzenli ödemelerinizi sıkıntısız gerçekleştirebilirsiniz. Bahse konu hesabın Akbank özelinde ismi “Artı Para” olarak tayin edilmiştir. Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarına buradan göz atılabilir.

Akbank Artı Para Kimlere Verilir?

Akbank artı para, Akbank maaş müşterilerine verilmektedir. Akbank’tan maaşını alan herkes Akbank artı para başvurusunda bulunabilmektedir.

Akbank Artı Para Başvurusu ve Akbank Artı Para Limiti Başvurusu!

Akbank Artı Para başvurusu Akbank şubeleri üzerinden, Akbank müşteri hizmetleri üzerinden ya da Akbank resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Akbank Artı Para limiti başvurusu müşteri tarafından yapılabilir, ancak limit tayini nihayetinde banka tarafından müşteri geliri dikkate alınarak tayin edilmektedir. Akbank kredili maaş hesabı vadesiz mevduat hesabınıza bağlı olarak çalışan bir ek hesaptır. Ek hesaptan harcama yaptığınızda hesabınızda eksi bakiye olarak görünür. Vadesiz mevduat hesabınıza para yatırdığınızda, öncelikle ek hesap kapanır ve artan para bakiyede artı bakiye olarak görünür. Akbank artı para dahilinde limitiniz, gelirinize göre banka tarafından belirlenmektedir. Harcamalarınızı limitiniz dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Artı Para Limit Düşürme Nasıl Yapılır? Akbank Artı Para İptali Nasıl Yapılır?

Akbank artı para limiti düşürme işlemi Akbank şubelerinden yapılabilmektedir. Akbank artı para limit düşürme işlemi için talep oluşturma işlemi Akbank müşteri hizmetlerinden de verilebilir. Akbank artı para kapatma; Akbank artı para iptali de yine Akbank şubelerinden yapılabileceği gibi; bunun için gerekli talep Akbank müşteri hizmetlerinden verilebilmektedir.

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur? Akbank Artı Para Bloke Nedir?

Akbank artı para bir nevi hazır kredi ürünüdür. Dolayısıyla Akbank artı para ödenmezse ilk aşamada müşteri hesabına bloke konulur. Akbank artı para bloke konması da bu aşamada gerçekleşir. Müşterinin hesabına giren ilk paradan Akbank artı para bakiyesi tahsilatı gerçekleştirilir. Akbank artı para daha uzun süre ödenmezse faiz işlemeye devam eder ve yasal takip altına alınır. Akabinde banka tarafından hukuki süreç başlatılır ve müşteri için banka tarafından haciz kararı çıkartılabilir.

Akbank Avans Hesap Faiz Oranı

Akbank ek hesap artı para dahilinde kullanılan paraya faiz işlemektedir. Akbank avans hesap faizi günlük olarak işlemekte olup yalnızca ek hesaptan kullanılan tutara faiz işletilmektedir. Örneğin Akbank artı para hesabından gün içerisinde 50 TL kullanıp yine aynı gün parayı geri yatırdı iseniz, bu 50 TL’ye bir günlük faiz işleyecektir. Akbank kredili mevduat hesabı faiz oranı aylık yüzde 2,02 olarak uygulanmaktadır.

Akbank kredili maaş hesabı borcu asgari tutarı son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari borç tutarı ödenmediği takdirde ek hesap krediniz gecikmeli hale gelmektedir. Akbank avans hesabınızın kullanıma açık kalması için 14 gün içerisinde asgari borç tutarının ödenmesi gerekmektedir.

Akbank avans hesap açtırma işlemi için Akbank şubelerinden ve Akbank resmi internet sitesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Akbank ek hesap açma sizin talebinize ve bankanın onayına bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Akbank kredi kartı çeşitlerini incelemek için buraya göz atabilirsiniz.