Akbank Altın Günleri 2021 Akbank Altın Daveti Günleri!

Akbank Altın Günleri 2021 Akbank Altın Daveti Günleri!

3 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Yıllardır biriktirdiğiniz, evinizde sakladığınız altınlarınızı içinizde endişe olmadan daha güvenli bir yerde saklamak istiyorsanız Akbank altın daveti günlerine katılabilirsiniz. Altınlarınızın eski tarihli, düşük ayarlı, tam altın ya da çeyrek altın olması hiçbir önem arz etmemektedir. Aynı zamanda miktarının da bir önemi bulunmamaktadır. Yani tün altın birikimini altın toplama günlerine getirebileceğiniz gibi yalnızca bir çeyrek altın da getirebilirsiniz. Bankaların altın günleri müşteriler tarafından ilgi görmekte olup bu yazımızda ise Akbank altın günleri 2021 Akbank altın daveti günleri hakkında bilgi bulunmaktadır.

Akbank Altın Günleri 2021 Akbank Altın Daveti Günleri Özellikleri

Akbank altın daveti günleri kapsamında müşterilerine altın birikimlerini, bozdurmadan güvende tutabilme fırsatı sunmaktadır. Pek çok müşteri altınlarını bozdurmak istememekte ve aynı zamanda kiralık kasa ücreti de ödemek istememektedir. Akbank altın toplama günleri bu bakımdan büyük avantajdır. Akbank altın günleri özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Akbank altın daveti günleri belirli şubelerde ve pazartesi günleri gerçekleşmektedir. İlgili şubeler her ay bankanın resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.
  • Akbank altın günleri kapsamında İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri ilgili Akbank şubelerine gelerek müşterilerin bankaya koymak için getirdiği altınları incelemekte ve değerlendirmektedir.
  • Bulunduğunuz ildeki Akbank şubelerinde altın günleri geçekleşmiyorsa yahut pazartesi günü Akbank altın toplama gününe katılamıyorsanız, kendi şubeniz ile görüşerek eksper talep edebilir, altınlarınızın değerini hesaplatarak bankaya yatırabilirsiniz. Bu işlem Akbank müşterilerine ücretsiz sunulmaktadır.
  • Altın günleri kapsamında elinizde bulunan çeyrek altın, tam altın, gram altın, kullanmadığınız takılar, eski tarihli altın, ayarı düşük altın fark etmeksizin bankaya yatırabilirsiniz. Getirdiğiniz altınlar uzman eksperler tarafından değerlendirilerek gram altın cinsinden hesaplanmakta ve o şekilde Akbank altın hesabına konulmaktadır.

Akbank altın hesabı, Akbank vadeli altın hesabı hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

  • Eksper değerlendirmesi sonucu altından gram cinsinden değeri size bildirilmekte ve mutabık kalındığında hesabınıza yatırılmaktadır.
  • Akbank altın günleri kapsamında yatırdığınız altınlarınızı dilediğiniz zaman gram atın cinsinden çekebilirsiniz.
  • Akbank altın daveti günleri uyarınca altınlar 24 ayar yani 995/1000 saflık değerinde Akbank altın hesabına konulmakta ve çekmek istediğinizde size de bu şekilde verilmektedir.
  • Akbank altın toplama günleri kapsamındaki altınlarınızın 150.000 TL’lik kısmı TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) garantisi altındadır.
  • Hesabınızdaki bu altınları istediğiniz gibi alıp satabilir ve dilediğinizde ‘gram altın‘ şeklinde teslim alabilirsiniz.