Adese 2 Şube Daha Kapatıyor! ADESE Hisse

Adese 2 Şube Daha Kapatıyor! ADESE Hisse

13 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Adese 2 Şube Daha Kapatıyor! Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret Anonim Şirketi bir süredir devam ettiği şube devirlerini 2021 yılında da sürdürüyor. Adese tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a 12 Ocak 2021 tarihinde yapılan açıklamaya göre; Pınarbaşı ve Mut şubelerinin İsmailoğlu Pazarlama İnş. Turizm San. ve Ticaret Ltd. Şti’ye devri için sözleşme imzalanmasına ve bu mağazaların kapanışı ile ilgili işlemlere başlanılmasına karar verildi. Adese’nin geçen hafta devrettiği 2 şubesi ile ilgili haber için de buraya göz atabilirsiniz.

Adese 2 Şube Daha Kapatıyor! ADESE Hisse Ne Durumda?

Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş. tarafından yapılan 12 Ocak 2021 tarihli açıklamada; “Mut” ve “Pınarbaşı” şubelerinin İsmailoğlu Pazarlamaya devri için sözleşme imzalandığı belirtildi. Aynı açıklamada; devir görüşmeleri devam eden farklı şubelerin devir bedellerine etki edeceği için sözleşme bedellerinin tüm mağazalarımızın devir işlemleri tamamlandıktan sonra duyurulmasına Adese Yönetim Kurulu tarafından karar verildiği belirtildi. Adese kimin ortaklık yapısı nasıl buradan göz atabilirsiniz.

Adese’nin bir süredir küçülmeye gitmesi ve belirli şubelerini peyder pey farklı firmalara devretmesi ADESE hisselerinde son dönemde belirgin bir fiyat değişikliğine neden olmuş görünmüyor. 2019 yılı başında 2 lira ile 2,5 lira aralığında işlem gören ADESE hisse; aradan geçen 2 yıllık zaman diliminde dar bantta inişli çıkışlı seyir izlemiştir. 2020 yılını 2,80 lira seviyesinden kapatan ADESE 12 Ocak 2021 Salı gününü ise 2,78 liradan kapatmıştır.

ADESE hissenin son 52 haftalık verileri incelendiğinde hissenin kayıtlara geçen en düşük değerinin 0,79 lira ve en yüksek değerinin de 3,58 lira olduğu görülmektedir. ADESE hisselerinin 2021 yılında nasıl bir performans sergileyeceği yatırımcılar başta olmak üzere piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.