48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapı Kredi Bankası’ndan!

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapı Kredi Bankası’ndan!

14 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hizmeti ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik finansman sağlıyor. Tatilden eğitim masraflarınıza, sağlık harcamalarınızdan düğün alışverişinize kadar birçok alanda kullanabileceğiniz kredinizi, Yapı Kredi’den temin edebilirsiniz.

Banka tüketici kredisi kapsamında aylık yüzde 1,28’den başlayan faiz oranları sunmaktadır. Faiz oranı müşteri özelinde ve talep edilen finansman tutarına göre değişmektedir. Bahse konu finansman hizmeti dahilinde azami vade 48 ay olarak belirlenmiştir. 48 aya kadar olan vade seçenekleri uyarınca müşterinin gelir durumuna göre, özel ödeme planları oluşturulabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası tüketici kredisi koşullarına göre talep edilen tutarın yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Ayrıca banka kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteriye ait olmakla birlikte, müşterinin yaşı ve cinsiyetine, sağlanan finansman tutarı, vadesi ve faiz oranına göre değişmektedir.

İhtiyaç Kredisi İmkanı Bin Liradan Başlıyor!

Kredi kapsamında banka asgari 1.000 TL likidite sağlamaktadır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ürünü dahilinde 48 ay vade ile 25 bin TL finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,28 faiz oranından yararlanabilmektedir. Bu durumda müşteri 740,03 TL kadar taksitlerle kredi geri ödemesini gerçekleştirecek olup, 25 bin TL olarak sağlanan kredi toplamda 35 bin 521,44 TL olarak ödenecektir. Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,70; yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 20,4237 olacaktır.

Bankanın değerlendirmesi sonucunda 48 ay vade ile 25 bin TL krediyi aylık yüzde 1,35 faiz oranı ile kullanan müşteri ise, aylık 753,32 TL’lik taksitler ödeyecektir. Vade sonunda toplam 36 bin 159,36 TL ödenmiş olup, kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,8023, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 21,6272 olacaktır. Banka sağladığı finansman için faiz oranı farkı göz önünde bulundurulmaksızın, 125 TL dosya masrafı tahsil edecektir. Diğer kredi ürünlerini de inceleyerek size uygun finansman seçeneğine buradan ulaşabilirsiniz.